Задекларована праця = трудові і соціальні права

Дата: 24.04.2020 08:40

Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні. Вам допоможуть у разі нещасного випадку на роботі, дадуть пільги, якщо у вас є малолітні діти. Всього цього позбавлені незадекларовані працівники, інформує Державна служба України з питань праці.

Які права мають задекларовані працівники?

З моменту підписання трудового договору ви – найманий працівник, який має трудові права й соціальні гарантії.

• Гідні та безпечні умови праці

• Виконання посадових обов’язків

Роботодавець не може змусити вас виконувати роботу, яка не передбачена трудовим договором і посадовою інструкцією. То ж, якщо ви не згодні з тим, що вам кажуть робити, можете відмовитися.

• Нормований робочий час

Закон забороняє працювати більше 40 годин на тиждень. Якщо ви працюєте у шкідливих умовах або вам менше 18 років, ваш робочий тиждень ще менше − 36 годин.

При п’ятиденному робочому тижні ви маєте відпочивати два дні. Якщо вихідний всього один, ваш робочий день має тривати до 7 годин.

• Оплачувані та неоплачувані відпустки

Регулярна виплата зарплати не нижче мінімальної. Місячна зарплата за повністю виконану роботу не може бути менше мінімальної (у 2020 році – 4723 грн).

• Захист від необґрунтованих штрафів

• Можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію.

• Захист від незаконного звільнення

Незадекларованого працівника можуть звільнити в будь-який день. А якщо у вас є трудовий договір, роботодавець має попередити про звільнення за два місяці.

• Страхові виплати в разі непрацездатності

Додаткову інформацію можна отримати у Оріхівській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості 06141-4-31-62; 06141-4-46-44