Стартувала кампанія декларування громадянами доходів

Дата: 13.03.2020 10:05

Декларувати свої доходи — це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

Під час кампанії декларування доходів громадян певні категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору та які  мають право -  з метою отримання податкової знижки.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати фізичні особи-платники податків, у разі, якщо протягом 2019 року вони отримували :

1. доходи  не від податкових агентів, -тобто, від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, які не є підприємцями або не проводять незалежну професійну діяльність (доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення);

2. доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування (дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором, інвестиційні доходи);

3. іноземні доходи;

4. в інших передбачених Кодексом випадках.

Протягом 2020 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:

1. на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

2. у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом (п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 Кодексу).

Податкова декларація подається платниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

1. особисто або уповноваженою на це особою;

2. надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3. засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Граничні строки подання декларації:

- для громадян, які зобов’язані згідно з Кодексом подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня 2020 року;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2020 (включно).

Оріхівське управління

ГУ ДПС у Запорізькій області