Наповнення бюджетів платниками Оріхівщини

Дата: 18.10.2019 16:53

З початку року до місцевих бюджетів громад надійшло 118 мільйонів 460 тисяч гривень. Порівняно з минулим роком оріхів’яни  збільшили сплату податків майже на 27 відсотків – додатково скарбниці громад отримали майже 25 мільйонів гривень. Про це повідомила начальник Оріхівського управління  Головного управління ДПС у Запорізькій області Тетяна Гринь.

Найбільше зростання надходжень забезпечив податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року оріхівські платники перерахували майже 70 мільйонів, що на 11,5 мільйони або на 19,7 відсотка більше, ніж торік.

Малі та середні підприємці спрямували до місцевих бюджетів 19,1 мільйонів гривень єдиного податку, збільшивши відрахування на 796 тисяч або на 4,3 відсотків. Зокрема, від СГД-фізичних осіб надійшло 8,4 мільйона, від платників третьої групи спрощеної системи оподаткування – 1,2 мільйона, від представників сільського господарства – 9,5 мільйона.

У січні-вересні бюджети громад отримали 27,5 мільйони гривень плати за землю, порівняно з аналогічним періодом минулого року землекористувачі та орендарі сплатили на 12,5 мільйона більше, податку на нерухоме майно надійшло 1,8 мільйона, що на 521,8 тисячі більше,ніж в минулому році.

Водокористувачі, добувні та інші підприємства Оріхівського району направили до скарбниць 278 тисяч гривень рентної плати за використання природних ресурсів, що на 62 тисячі більше, ніж за дев'ять місяців 2018 року. Екологічного податку надійшло 132 тисячі, це перевищило показники минулого року на 14 тисяч.

З початку року платники податків Оріхівського району спрямували до державного бюджету 67 мільйонів 81 тисячу гривень.

Найбільші суми забезпечила сплата податку на доходи з фізичних осіб 30 мільйонів 251 тисяча гривень, що на 4 мільйона 460 тисяч гривень або 17,3 відсотка більше, ніж за дев'ять місяців 2018 року; податку на додану вартість, якого з початку року надійшло 30  мільйонів 167 тисяч гривень.

Оріхівські  підприємства перерахували 5,7 мільйонів гривень податку на прибуток. Цьогорічні відрахування зросли до рівня минулого року на 189 тисяч гривень.

Крім того, оріхів’яни направили до державної казни майже 7 мільйонів гривень військового збору, це на 627 тисяч гривень або 10 відсотків більше даних січня-вересня минулого року. Підприємства-виробники сплатили 448 тисяч  рентних платежів (+ 20 тисяч або 4,8 відсотка), 115 тисяч  екологічного податку (+18,5 тисяч або 19 відсотків) тощо.