Кампанія "Декларування 2019": фахівці фіскальної служби відповідали на запитання запоріжців

Дата: 26.02.2019 12:57

Днями фахівці Головного управління ДФС у Запорізькій області провели черговий сеанс телефонного зв'язку "гаряча лінія" на тему "Декларування доходів громадян за 2018 рік".

Під час "гарячої ліні" дозвонювачі мали можливість отримати відповіді на найбільш актуальні питання, пов’язані з термінами та способами подання декларації, переліком витрат, які включаються до податкової знижки, тощо.

Проінформованість громадян з питань декларування своїх доходів створює сприятливі умови для своєчасного та комфортного подання декларації.

Наводимо найактуальніші питання, які обговорювались під час сеансу телефонного зв'язку "гаряча лінія".

Який порядок подання декларації про майновий стан і доходи?

Податкову декларацію про майновий стан і доходи платники можуть подати за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог щодо електронного документообігу.

Якщо податкова декларація надсилається поштою, таке відправлення необхідно здійснити не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні декларації в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556).

Для подачі податкової декларації визначені такі граничні строки:

- для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію – не пізніше 02 травня 2019 року;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – до 31 грудня 2019 включно.

Чи можна включити до податкової знижки вартість протезування зубів?

Скористатись податковою знижкою можна, зокрема, за витратами сплаченими закладам охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг із лікування платника податків або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у т.ч. для придбання ліків.

При цьому, податкова знижка не розповсюджується на витрати з протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики.

Разом з тим, звертаємо увагу, що податкову знижку при оплаті платних послуг із лікування можна буде отримати лише після того, як набере чинності закон про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування.

Як подати декларацію про майновий стан і доходи дистанційно?

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

При цьому, подати декларацію можна дистанційно, не відвідуючи податкову інспекцію, через "Електронний кабінет платника податків".

Для цього необхідно:

- отримати у будь-якому Акредитованому центрі електронний цифровий підпис та

- авторизуватись в електронному кабінеті.

Покрокова відео-інструкція з автозаповнення декларації про майновий стан і доходи громадян розміщена на сторінці ГУ ДФС у Запорізькій області у соціальній мережі Facebook за посиланням:

та на сторінці ДФС України у соціальній мережі Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/SFSofUkraine/videos/581235988964709/.