Чи достатньо ви заробляєте?

Дата: 12.12.2018 15:05

Чи добре ви заробляєте, який розмір заробітної плати озвучувати як бажаний при працевлаштуванні? Скільки отримують інші на подібній роботі?  Майже кожен іноді задавався цими питаннями.

За статистичними данними середня зарплата в Україні в жовтні 2018 року становила 9 218 грн, що на 24,9% більше, порівняно з жовтнем минулого року. В Запорізькій області вона становить 9106 грн.

Найвищий рівень зарплат по Запорізькій області спостерігається у сфері державного управління і соціального страхування– 11 864 грн, друге місце посідає промисловість – 11835 грн., у сфері надання послуг  - 10440 грн,  у  фінансовій діяльності – 10 089 гривень.

Найменш оплачуваною виявилася діяльність у сфері організації харчування (5689 грн), сільського господарства (5932 грн.) та охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (5983 грн.).

Очільник Запорізької обласної служби зайнятості Ірина Дуднік розповідає про ситуацію в області з наявними вакансіями та потребами працедавців: «Вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями. Завдяки взаємовигідній багаторічній співпраці кількість роботодавців, які користуються послугами служби зайнятості щороку збільшується. Так, з початку року 9000 роботодавців надали інформацію про вакансії до служби зайнятості. А кількість вакансій, поданих роботодавцями становила більше 45 тисяч. Середня заробітна плата заявлена у вакансіях становить 5067 грн. За сприяння служби зайнятості протягом січня-листопада 2018 року 41,9 тис. осіб знайшли роботу, в тому числі 20,1 тис. осіб працевлаштовані до набуття статусу безробітного.

Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості Запорізької області на 1 грудня 2018 року становила 1661 одиниця. Найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – продавці, водії, слюсарі, електромонтери, швачки, електрогазозварники, медсестри, токарі, та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів та вихователів з відповідним досвідом роботи.»

Додаткову інформацію можна отримати у Оріхівській районній філії Запорізького ОЦЗ (06141)4-31-62