Новорічні традиції в Малотокмачанській сільській раді

Дата: 10.01.2018 09:40

Кожного року ми з нетерпінням чекаємо зимових свят, адже це гарний привід зустрітись великою дружною родиною за щедро накритим святковим столом, почастуватись 12-ма різдвяними стравами та щиро вітати в своєму домі колядників.

Звичай колядування має свою давню історію, коріння якої сягає ще арійських часів. Колядки пов'язані з днем зимового сонцестояння, яке наші предки називали святом Коляди. Тому вона має язичницьке коріння. Але годом, із появою християнської релігії обряд колядування був приурочений до Різдва Христового і в колядках з’явились біблійні і світські мотиви.

Традиція колядування збереглася й до сьогодні. Як тільки на небі являється перша зоря — розпочинається Свята Вечеря, а діти збираються гуртом і йдуть вітати усіх колядками з народженням Христа!

Так і колектив «Червона калина» під керівництвом Собко Ольги Дмитрівни завітав до Малотокмачанської сільської ради зі своїм театралізованим дійством та з побажаннями благополуччя, достатку та процвітання кожній родині нашої громади, за що й отримали щедрі дарунки!

В свою чергу прийміть і від колективу Малотокмачанської сільської ради привітання з прийдешніми зимовими святами:

Щоб і курки в вас неслися,
Щоб і свині в вас велися,
Щоб і кіт у хаті нявкав
І собака в дворі гавкав,
Щоб Вам весело жилося,
щоб задумане збулося,
щоб ніколи не хворіли,
щоб нічого не боліло,
щоб у праці все горіло
та й в кишені шелестіло!
Друзів зичимо багато;